صفحه اصلی / بازار > خبر بازار / پرداخت بیش از ۶۹۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک تجارت

پرداخت بیش از ۶۹۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک تجارت


پرداخت بیش از ۶۹۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک تجارت

عضو هیات مدیره بانک تجارت از افزایش ۳۴ درصدی میزان تسهیلات بانک تجارت در مقطع شش ماهه نخست ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام بانک تجارت، عباس اشرف‌نژاد عضو هیات مدیره بانک تجارت در گفت‌وگویی با اشاره به آمار تسهیلات این بانک به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور گفت: بانک تجارت در سال رونق تولید، حمایت تولید کالای ایرانی را جزو مهمترین برنامه‌های خود قرارداده است.

عضو هیات مدیره بانک تجارت با بیان اینکه مانده تسهیلات این بانک تا پایان شهریورماه سالجاری به عدد ۶۹۸ هزار میلیارد ریال بالغ شده است گفت: تسهیلات بانک تجارت در مدت مشابه سال قبل به رقم ۵۲۱ هزار میلیارد ریال رسیده بود و مقایسه مدت شش ماهه نخست سال جاری و سال ۱۳۹۷ نشان از افزایش ۳۴ درصدی تسهیلات این بانک دارد.

اشرف نژاد تلاش بانک تجارت در جهت بهبود کیفیت پورتفوی تسهیلات این بانک را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تلاش مجموعه شعب و ستاد بانک تجارت بر این بوده که با تلاش برای افزایش درآمدهای کارمزدی، کاهش هزینه پول و هدفمندسازی عملکرد بخش اعتباری، شرایط بهتری را برای اعطای تسهیلات به بخش های اقتصادی و تولیدی کشور فراهم سازد.

عضو هیات مدیره بانک تجارت از اعطای تسهیلات این بانک به بخش بازرگانی و خدمات کشور خبر داد و اضافه کرد: مانده تسهیلات بانک تجارت در پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۸ نیز به بیش از ۲۷۸ هزار میلیارد ریال بالغ شده است.

وی همچنین به پرداخت تسهیلات این بانک به بخش صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: تسهیلات بانک تجارت به مجموعه های صنایع و معادن کشور از مبلغ ۱۴۱ هزار میلیارد ریال در پایان شهریورماه سال ۹۷ با ۲۰ درصد افزایش به نزدیک ۱۷۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

عضو هیات مدیره بانک تجارت در ادامه این گفت و گو با بیان اینکه این بانک در کنار ارائه تسهیلات در زمینه‌های گوناگون دیگری نیز با مجموعه‌های اقتصادی کشور همکاری دارد افزود: شرکت‌های تشکیل دهنده سوپر مارکت مالی بانک تجارت با فعالیت در حوزه‌هایی همچون، صرافی، کارگزاری، بیمه، تامین مالی و باشگاه مشتریان همکاری‌های گسترده‌ای را با مشتریان خود به عمل می‌آورند.

اشرف‌نژاد با اشاره به تسهیلات بانک در سایر بخش‌های اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: مانده تسهیلات این بانک به بخش‌های ساختمان و مسکن به ۱۵۲ هزار  میلیارد ریال، کشاورزی ۸۰ هزار میلیارد ریال و صادرات هشت هزار میلیارد ریال بالغ شده است.

عضو هیات مدیره بانک تجارت همچنین به ارائه خدمات ضمانتنامه‌ای این بانک به مشتریان اشاره کرد و گفت: بانک تجارت همواره رتبه برتر را در زمینه صدور انواع ضمانتنامه‌ها بین سایر رقبا داشته و بر اساس آمار، مانده ضمانتنامه‌های ریالی این بانک در پایان شهریور سال جاری، با ۴۰ رشد نسبت به شهریور ۱۳۹۷ ، از ۱۶۲ هزار و میلیارد ریال به بیش از ۲۲۶ هزار میلیارد ریال رسیده است. مانده ضمانتنامه‌های ارزی این بانک نیز از ۶۴ هزار میلیارد ریال در پایان شهریور ۹۷ با ۵۸ درصد رشد به ۱۰۲ هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال در پایان شهریور سال جاری رسیده است.

انتهای رپرتاژ آگهی


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

زیان بانک تجارت ۵۰درصد کاهش یافت

زیان بانک تجارت ۵۰درصد کاهش یافت

بانک تجارت در ۹ ماهه منتهی به آذر ۱۳۹۸ مبلغ ۵۷ ریال زیان برای هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *