صفحه اصلی / ثبت نام کنکور سراسری / هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99
هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی را دارند ، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. اولین گام برای ثبت نام کنکور سراسری ، پرداخت هزینه می باشد. همان طور که می دانید در سال های اخیر ، کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با یک دیگر ادغام شده و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود ؛ بنابراین ثبت نام آزمون هر دو دانشگاه نیز در یک بازه زمانی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. داوطلبان قبل از شروع فرآیند ثبت نام باید هزینه آن را به صورت الکترونیکی واریز کنند و شماره پیگیری پرداخت را دریافت نمایند.

داوطلبان نمی توانند به طور همزمان ، در گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت نمایند.

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

همزمان با آغاز ثبت نام کنکور سراسری ، لینک خرید کارت اعتباری آن نیز بر روی سایت ثبت نام کنکور فعال خواهد شد که هر داوطلب مجاز است یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی ، انسانی و تجربی) و یک یا دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) را انتخاب کند. نکته قابل توجه این است که برای هر گروه آزمایشی باید یک کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد از ۱۶ الی ۲۴ بهمن ماه می باشد که داوطلبان می توانند در این مدت به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و پس از خرید کارت اعتباری مورد نظر ، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. در جدول زیر تعرفه ثبت نام کنکور سراسری سال گذشته را مشاهده می کنید که پیش بینی می شود این مبالغ در سال جاری با افزایش قیمت همراه باشند.

مبالغ ثبت نام آزمون سراسری
نوع ثبت نام مبلغ
ثبت نام آزمون سراسری ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان + ۶۰۰ تومان هزینه اطلاع رسانی از طریق پیامک
ثبت نام آزمون سراسری خارج از کشور ۴۰۰ هزار تومان
هزینه علاقه مندی به گزینش در دانشگاه پیام نور و مراکز غیرانتفاعی کنکور ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان

نکات مهم در خصوص هزینه ثبت نام 

 • داوطلبان می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. (کارت بانکی باید شامل رمز دوم و CVV2 باشد)
 • با ادغام کنکور سراسری و آزمون ورودی دانشگاه آزاد ، علاقه مندان به ثبت نام کنکور آزاد ، نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری برای این دانشگاه ندارند.
 • تمامی متقاضیان باید پس از خرید کارت یا کارت های اعتباری و واریز هزینه های مربوطه به صورت الکترونیکی ، رسید و کد پیگیری را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند و تا پایان تمام مراحل مربوط به آزمون سراسری نزد خود حفظ نمایند.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

 • ورود به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • کلیک بر روی لینک فعال «ثبت نام آزمون سراسری»

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • انتخاب گزینه «خرید سریال ثبت نام» از منوی اصلی موجود در سمت راست سایت

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • انتخاب نوع سریال ثبت نام و کلیک بر روی گزینه تایید و ادامه

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • در این بخش باید اطلاعات خواسته شده اعم از نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن همراه و ثابت و پست الکترونیکی را در کادرهای مربوطه وارد کنید.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • در قسمت های خواسته شده اطلاعات کارت بانکی خود را درج نمایید.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • در نهایت صفحه ای مانند شکل زیر نمایان می شود که حاوی اطلاعات پرداخت و یک کد پیگیری پرداخت می باشد.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

چنان چه علاوه بر ثبت نام کنکور رشته اصلی ، متقاضی ثبت نام در آزمون رشته های هنر و زبان های خارجی نیز هستید ، باید مجددا به صفحه اول سامانه برگردید و مراحل فوق را بار دیگر از ابتدا طی کنید. هم چنین جهت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور ، باید هنگام انتخاب نوع سریال ثبت نام ، گزینه ” سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری “ را انتخاب کرده و مراحل پرداخت را از نو ، سپری کنید.

مراحل پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 

ممکن است این سوال برای بسیاری از داوطلبان مطرح شود که پس از خرید کارت اعتباری به صورت الکترونیکی چگونه باید ثبت نام خود را انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پس از فعال شدن سامانه ثبت نام کنکور سراسری و آزاد و کلیک بر روی آن ، صفحه اصلی ثبت نام برای داوطلبان نمایان می گردد که باید :

 • نظام آموزشی خود را انتخاب کرده و در فیلد مربوطه ، شماره سریال ۱۲ رقمی کارت اعتباری خریداری شده را وارد نمایند. (ثبت نام هر گروه آزمایشی ، نیازمند شماره سریال جدید می باشد.)

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • در این بخش باید کد سوابق دیپلم به همراه کد دانش آموزی داوطلب وارد شود.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • در این مرحله می بایست فایل اسکن عکس پرسنلی متقاضی بارگذاری گردد.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

پس از بارگذاری عکس ، نوبت به درج مشخصات داوطلب می رسد که باید به صورت کامل انجام شود.

 • وارد کردن سریال علاقه مندی به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی (برای تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ، باید علاوه بر خرید کارت اعتباری ثبت نام ، گزینه علاقه مندی به این دانشگاه ها در فرم ثبت نام فعال شود.)
 • درج کد دانش آموزی + کد سوابق تحصیلی دیپلم + کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (برای داوطلبان سیستم آموزشی نظام قدیم)
 • داوطلبان آقا باید مطابق مقررات عمومی ، کد وضعیت نظام وظیفه را در بندهای مربوطه فرم مذکور درج کنند.
 • چنان چه داوطلب دارای سهمیه ایثارگری باشد ، برای استفاده از سهمیه خود در کنکور سراسری می بایست کد پیگیری مربوطه را از ارگان ذیربط دریافت کرده و در فرم نام نویسی ثبت نماید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات فوق در فرم ثبت نام و تکمیل مراحل لازم ، هر داوطلب یک شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت خواهد کرد که برای ورود به صفحه کاربری خود در مراحل بعدی به آن ها نیاز دارد.

شما داوطلبان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک های دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ، ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ، کنکور سراسری تجربی ، آیا کنکور حذف می شود و …کلیک نمایید.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 99

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ با آغاز ثبت نام کنکور سراسری در ۱۶ بهمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *