صفحه اصلی / زمان برگزاری آزمون / زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ۹۸

زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ۹۸

زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 98
زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ۹۸

دوره اول آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران سال ۹۸ ، میان دارندگان مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکتری پرستاری ، که حائز شرایط مندرج در اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی باشند ، در بهمن ماه برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این آزمون سنجش و تایید صلاحیت پرستاران ، مرتبط سازی خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی و صدور “پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران” بوده که در پی این اتفاق ، از ورود افراد نا کارآمد ، ناتوان و آموزش ندیده به حرفه مهم و پر مسئولیت پرستاری نیز جلوگیری خواهد شد.

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ،۱۷ بهمن ماه ۹۸ به صورت هماهنگ و سراسری میان داوطلبان واجد شرایط برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ۹۸

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری میان داوطلبانی که در زمان مقرر برای نام نویسی (۳ الی ۱۳ آذر ماه ۹۸) ، ثبت نام نموده اند برگزار می شود. متقاضیان پس از اینکه نام نویسی خود را در تاریخ معین و با مراجعه به سایت sanjeshp.ir انجام دادند ، می بایست ضمن مطالعه منابع آزمون مندرج در دفترچه ثبت نام ، آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون کسب نمایند. لازم است بدانید که نحوه پرسش سوالات این آزمون ، به صورت کتبی می باشد. همچنین تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون نیز ، رأس ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۹۸ می باشد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ۹۸

همان طور که می دانید پیش از حضور در تمامی آزمون ها ، ابتدا می بایست نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه مربوط به آن آزمون اقدام نمود. برای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران نیز طبق معمول چنین روالی وجود دارد ، لذا داوطلبان می بایست از روز دوشنبه تا چهارشنبه مورخ ۱۴ الی ۱۶ بهمن ماه ۹۸ ، به سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی مراجعه نموده و پرینت کارت ورود به جلسه آزمون مربوطه را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت ملی در روز برگزاری آزمون ، توسط داوطلبان الزامی می باشد چرا که در صورت عدم ارائه کارت های مذکور به مراقبان مربوطه ، از ورود آنان به جلسه امتحانی ممانعت به عمل خواهد آمد.

نکات مهم پیرامون آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ۹۸

  • آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران ، به صورت کتبی با سولات چهار گزینه ای برگزار می شود که به سوالات نادرست ، نمره منفی تعلق می گیرد.
  • متقاضیان می توانند صرف نظر از دانشگاه محل تحصیل خود و با توجه به محل سکونت ، یکی از دانشگاه های علوم پزشکی برگزار کننده این آزمون را به عنوان محل حوزه امتحانی ، انتخاب نمایند.
  • آزمون مذکور به صورت هماهنگ و همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می شود ، در صورتی که داوطلب به هر دلیلی نتواند در جلسه امتحانی حضور یابد ، برای او غیبت محسوب شده و حق هیچ گونه اعتراضی به داوطلب داده نخواهد شد.

پس از برگزاری این آزمون ، به پذیرفته شدگان نهایی “پروانه صلاحیت پرستاری” اعطا می گردد که این پروانه دارای مدت اعتبار پنج ساله است و بعد از به اتمام رسیدن مدت اعتبار این پروانه ، متقاضیان می بایست مجددا در آزمون مذکور شرکت نمایند.

زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 98

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بخش خصوصی ۹۸

عناوین شغلی آزمون استخدامی بخش خصوصی دسته بازاریابی و فروش بازاریاب تلفنی بازاریاب حضوری (ویزیتور) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *