صفحه اصلی / آخرین اخبار / راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری
راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷
تماس از استـان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۵۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اهمیت مرحله انتخاب رشته بر هیچ یک از داوطلبان پوشیده نیست و تمامی داوطلبان می دانند که نحوه عملکردشان در این مرحله سرنوشت و آینده شغلی آنها را رقم خواهد زد. بنابراین پس از آزمون دکتری ، انتخاب رشته دکتری یکی از بزرگ ترین دغدغه های دانشجویان به شمار می رود. اگرچه داوطلبان تا رسیدن به این مقطع بارها فضای انتخاب رشته را تجربه کرده اند و با شرایط آن آشنا هستند اما با توجه به حساسیت هایی که انتخاب رشته به همراه دارد شاهد نگرانی های متقاضیان در این مرحله هستیم.

به همین خاطر مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره این مقاله را به مشاوره انتخاب رشته دکتری اختصاص داده است تا متقاضیان پیش از انجام انتخاب رشته و به عبارت بهتر برای جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته به مطالعه این مقاله بپردازند و از تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته دکتری از جمله زمان و نحوه انجام آن ،شرایط ، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و … مطلع شوند.

زمان و شرایط انتخاب رشته دکتری ۹۸

در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری لازم است بدانید که آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و برای آن ها کارنامه صادر شده است و مجاز به انتخاب رشته شده اند این امکان را خواهند داشت تا از ۳۱ فروردین ماه تا ۳ اردیبهشت ماه نسبت به انجام انتخاب رشته دکتری اقدام نمایند. البته این شرایط برای داوطلبان انتخاب رشته دکتری سراسری صدق می کند. باتوجه به ادغام ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد با آزمون سراسری کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند می توانند در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند و حق انتخاب رشته هایی که در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می باشد را داشته باشند. با عضویت در کانال تلگرام دکتری می توانید از زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری مطلع شوید. برای عضویت در کانال کلیک کنید.

 

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری ۹۸

(برای دریافت ، بر روی لینک کلیک نمایید)

دانلود اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸

(برای دریافت ، بر روی لینک کلیک نمایید.)

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸

داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه (به جز دوره آزاد که انتخاب رشته آن در سامانه مختص به خود انجام می گیرد) شده اند ، باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مطالبق راهنمای تصویری زیر به ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راست.

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

  • ورود به صفحه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۹۸”

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

  • بعد از مطالعه نکات این مطرح شده در این صفحه ، بر روی گزینه  “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

  • شما با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در یکی از روش ها ، به صفحه انتخاب رشته هدایت خواهید شد.

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

با وارد شدن به صفحه جدید می بایست کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم وارد کرده و پس از آن که از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان دارید بر روی گزینه “ثبت” کلیک نمایید و در نهایت رسید انتخاب رشته خود را دریافت نمایید.

مواردی که لازم است در خصوص انتخاب رشته دکتری ۹۸ بدانید

گاهی متقاضیان به جهت اینکه رتبه تک رقمی کسب کرده اند، حساب ویژه ای روی رتبه آزمون کتبی باز می کنند اما توجه داشته باشید صرف کسب رتبه عالی و تک رقمی هیچ ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه هایی مثل دانشگاه شریف و یا دانشگاه تهران برای شما وجود نخواهد داشت بنابراین تنها به رتبه ی کسب شده در آزمون بسنده نکنید و بدون درنظر گرفتن این مورد دست به انتخاب رشته بزنید. در ادامه مطلب به طور تخصصی به مشاوره انتخاب رشته دکتری پرداخته ایم.

  • داوطلبان در ابتدا باید برای اطلاع از اینکه در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اند کارنامه را با دقت مطالعه کنند. ممکن است داوطلبان در دوره های روزانه و بورس خارج از کشور و یا دوره های غیر روزانه مانند دانشگاه پیام نور ، دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان مجاز شده باشند.
  • داوطلبان می بایست با توجه به پذیرش خود در دانشگاه های روزانه و یا غیر روزانه کد ۵۰ رشته محل را از دفترچه انتخاب رشته دکتری انتخاب کنند و در فرم انتخاب رشته ثبت نمایند. بهتر است که ترتیب انتخاب ها براساس علاقه داوطلب اولویت بندی شود.
  • پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری می بایست کد ۱۵ رقمی دریافت شود و داوطلبان منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش در جهت اعلام حد نصاب پذیرش دانشگاه ها در آزمون دکتری در تمامی رشته ها باشند.
  • در اعلام نتایج مرحله دوم با توجه به لیست انتخاب رشته ها و تراز آزمون داوطلب (از حد نصاب قبولی بالاتر باشد) پذیرش انجام می شود و دانشگاه ها داوطلبان را در زمانی که خود دانشگاه مشخص می کند به مصاحبه دکتری و آزمون (احتمالی ) دعوت می نمایند.
  •  نتایح نهایی انتخاب رشته دکتری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و قرار گرفتن نتایج انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش ، داوطلبان می بایست پس از مشاهده نتایج انتخاب رشته در صورتی که پذیرفته شده باشند خود را برای مراحل بعدی آماده کنند اما داوطلبانی که پذیرفته نشده اند می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسری امتحان کنند.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش اگر دعوت به مصاحبه دکتری شده اید می توانید در یکی از روزهایی که دانشگاه تعیین می کند به محل برگزاری مصاحبه مراجعه نمایید.

راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷
تماس از استـان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۵۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

نوشته راهنمای جامع انتخاب رشته دکتری اولین بار در ایران مشاوره. پدیدار شد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج نهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *