صفحه اصلی / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند 98 - 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ – ۹۹

پس از اعلام نتایج کنکور ، در کارنامه اولیه ، وضعیت مجاز شدن داوطلبان یا غیر مجاز بودن آن ها نسبت به انتخاب رشته های با آزمون و بدون آزمون مشخص می شود. می توان گفت تقریبا تمام شرکت کنندگان در آزمون سراسری ، مجاز به انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور می شوند. به عنوان یکی از دانشگاه هایی که به صورت بدون آزمون ، دانشجو می پذیرد ، می توان به دانشگاه آزاد اشاره کرد.

افرادی می توانند در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنند که به هر دلیلی ثبت نام کنکور آزاد را انجام نداده و یا در رشته های با آزمون این دانشگاه قبول نشده اند. علاقه مندان می توانند در بازه زمانی مناسب و با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد ، نسبت به انتخاب رشته در یکی از دوره های کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بپردازند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال اول تحصیلی را دارند ، از روز ۲۷ اسفند ماه ۹۷ لغایت ۲۰ شهریور ماه ۹۸ می توانند ، به ثبت لیست رشته های انتخابی خود بپردازند. داوطلبان در این بازه زمانی می توانند به سایت انتخاب رشته آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و پس از ثبت نام ، به وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر بپردازند.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا از اواخر دی ماه لغایت اواسط بهمن ماه صورت می گیرد. آن دسته از افرادی که به هر دلیلی قصد انتخاب رشته های بدون کنکور آزاد بهمن ماه را دارند ، می توانند در این بازه زمانی به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. اما باید لیست کامل رشته های این ترم تحصیلی را از دفترچه مخصوص بهمن ماه استخراج کرد.

داوطلبان دقت داشته باشند که جهت وارد شدن به سامانه انتخاب رشته ، لازم است ابتدا هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد پرداخت شود. مبلغ پرداختی دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ، تعیین می شود. جهت آگاهی از زمان انتشار دفترچه دوره های مختلف در دو نیمسال تحصیلی ، می توانید در کانال تلگرام انتخاب رشته عضو شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد حاوی تمام شرایط و ضوابطی است که جهت ثبت نام ، در دانشگاه های آزاد بدون کنکور لازم می باشد. اما جهت سهولت دسترسی شما عزیزان ، در این قسمت به شرح آن ها می پردازیم.

 • ثبت نام برای نیمسال تحصیلی اول ، تنها زمانی امکان پذیر است که فرد ، تا پایان شهریور ماه ، فارغ التحصیل شود.
 • امکان ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته ، فقط برای افرادی فراهم است که دارای دیپلم شاخه کاردانش ، فنی و حرفه ای و یا هنرستان نظام قدیم ، باشند.
 • علاقه مندان تحصیل در دوره کاردانی پیوسته ، باید توجه داشته باشند که رشته انتخابی آن ها ، با مدرک تحصیلی دوره مدرسه شان ، همخوانی داشته باشد.
 • جهت ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته ، نیازی به تجانس رشته انتخابی با مدرک کاردانی نمی باشد اما داشتن کاردانی ، الزامی است.
 • ثبت نام در دوره های کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته ، مشروط بر داشتن دیپلم نظام قدیم ، جدید ، پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشد.
 • دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید که مدرک پیش دانشگاهی ندارند ، حق ثبت نام در رشته های مقطع کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته را نخواهند داشت.
 • برای داوطلبان آقا ، نباید از لحاظ نظام وظیفه ، مشکلی وجود داشته باشد.
 • آن دسته از افرادی که زمانی ، مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته بوده اما به هر دلیلی امکان ادامه تحصیل نداشته و به اخذ مدرک کاردانی اکتفا نموده اند ، می توانند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بپردازند اما مشروط بر این که مشکلی از لحاظ خدمت سربازی نداشته باشند. این افراد در صورت داشتن کارت معافیت و یا پایان خدمت ، نیز می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته به تحصیل بپردازند.
 • حداکثر تعداد انتخاب رشته ها ، برای داوطلبان دوره های کاردانی پیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته ، یک رشته در ۲۰ کد محل مختلف می باشد.
 • حداکثر انتخاب های علاقه مندان به رشته های مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ، ۲۰ کد رشته محل می باشد.

مدارک ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون آزمون ، در دانشگاه آزاد را دارند دقت داشته باشند که مدارک لازم ثبت نام آزاد بدون کنکور دانشگاه آزاد را باید به صورت اینترنتی و در قالب اطلاعات فردی ، در سامانه نام نویسی وارد نمایند. این اطلاعات عبارتند از نام و نام خانواگی ، شماره شناسنامه ، سال تولد ، نام پدر ، معدل کتبی و مواردی از این قبیل. اما در کنار تمام این ها ، نیاز به بارگذاری اسکن فایل عکس پرسنلی داوطلب با ویژگی های مندرج در جدول زیر می باشد.

ویژگی های فایل اسکن شده عکس داوطلب جهت بارگذاری در سامانه ثبت نام
۳*۴ یا ۴*۶ حداقل حجم ۷۰ کیلوبایت
فرمت JPG حداقل ابعاد ۲۰۰×۳۰۰ و حداکثر ابعاد ۳۰۰×۴۰۰
ترجیحا دارای پس زمینه سفید و تمام رخ عاری از هرگونه اثر مهر ، منگنه و …
فاقد حاشیه زائد

متقاضیانی که مورد پذیرش در دوره کارشناسی ناپیوسته واقع شوند ، باید گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی و تاییدیه مدرک کاردانی خود را به دانشگاه عرضه کنند. همچنین برای این افراد ، فرصتی دو ماهه در نظر گرفته می شود تا لیست ریزنمرات مقطع کاردانی خود را به دانشگاه ارائه نمایند.

شهریه دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

به طور کلی ، شهریه دانشگاه آزاد متشکل از دو قسمت ثابت و متغیر است که قسمت ثابت آن برای تمام دانشجویان هم ورودی ، یکسان بوده و تا پایان دوره تحصیل آن ها تغییر نمی کند. آن چه که باعث تفاوت میزان شهریه این دانشگاه در هر ترم و برای هر دانشجو می شود ، قسمت متغیر آن است.

مبلغ شهریه متغیر دانشگاه آزاد برای هر دانشجو ، با توجه به نوع رشته ، تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم و نوع آن ها (نظری ، عملی ، عمومی و …) در نظر گرفته می شود. از همین رو در طول دوره تحصیل ، شهریه هر ترم دانشجویان با ترم قبل ، کمی متفاوت تر خواهد بود.

همان طور که اشاره کردیم ، شهریه ثابت ، تا زمانی که تحصیل دانشجو به اتمام نرسد ، تغییر نمی کند اما با شروع هر سال تحصیلی و برای دانشجویان جدیدالورود به اندازه ۱۰ تا ۱۵ درصد ، افزایش می یابد. شهریه متغیر نیز علاوه بر عوامل مذکور ، با شروع هر سال تحصیلی مشمول افزایش درصدی می گردد.

میانگین شهریه دانشگاه آزاد ، در هر ترم ، به شرح زیر است:

 • رشته های علوم پایه و انسانی: ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان الی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
 • رشته های فنی مهندسی: ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان الی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

لازم به ذکر است که میزان شهریه این دانشگاه ، برای مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، چندان تفاوتی ندارد. تنها وجه تمایز این دو مقطع ، طول دوره تحصیل آن ها می باشد که دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته ، ۲ سال و کارشناسی ناپیوسته ۴ سال به طول می انجامد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند ۹۸ – ۹۹

تمامی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که برای دوره های کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شوند ، در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه وجود دارند. اما جهت سهولت دسترسی شما داوطلبان گرامی ، لیست رشته هایی که در این واحد دانشگاهی ارائه شده است را در قابل جدول بیان می کنیم.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد واحد دماوند در نیمسال اول ۹۸
رشته های کاردانی پیوسته
الکترونیک – الکترونیک عمومی الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکی
نقشه کشی معماری – معماری
رشته های کاردانی ناپیوسته
کاردانی حسابداری کاردانی فنی برق
کاردان فنی کارهای عمومی ساختمان نرم افزار کامپیوتر
معماری
رشته های کارشناسی پیوسته
آموزش زبان انگلیسی مهندسی عمران
مترجمی زبان انگلیسی مهندسی مکانیک
روزنامه نگاری مهندسی کامپیوتر
روابط عمومی علوم و مهندسی محیط زیست
علوم تربیتی مهندسی معماری
مدیریت مالی حقوق (پاره وقت)
حسابداری حسابداری (پاره وقت)
زمین شناسی مهندسی برق (پاره وقت)
مهندسی برق مهندسی مکانیک (پاره وقت)
مهندسی نفت مهندسی کامپیوتر (پاره وقت)
مهندسی صنایع علوم و مهندسی محیط زیست (پاره وقت)
رشته های کارشناسی ناپیوسته
حسابداری مهندسی تکنولوژی برق – قدرت
مهندسی نرم افزار کامپیوتر معماری
مهندسی اجرایی عمران

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد دماوند 98 - 99

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد لنجان 98 - 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد لنجان ۹۸ – ۹۹

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ – ۹۹ هنگامی که نتایج کنکور منتشر می شود ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *