صفحه اصلی / تکمیل ظرفیت / تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸ – ۹۹ – نیمسال دوم

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸ – ۹۹ – نیمسال دوم

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم
تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸ – ۹۹ – نیمسال دوم

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸ – ۹۹ – نیمسال دوم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷
تماس از استـان تهران ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تکمیل ظرفیت دکتری فرصت مجددی است برای داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری پذیرفته نشده اند و یا از رشته قبولی خود رضایت چندانی ندارند و قصد دارند شانس خود را برای قبولی در رشته و دانشگاه بهتر امتحان نمایند. اما به دلیل آنکه این طرح فقط تا سال ۹۶ برگزار شد و در سال ۹۷ هیچ یک از دانشگاه ها مجاز به جذب دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت نبوده اند ، این سوال برای داوطلبان به وجود آمده است که آیا در سال ۹۸ تکمیل ظرفیت برگزار خواهد شد یا خیر ؟ برای یافتن پاسخ سوال خود این مطلب را مطالعه نمایید.

قبول شدن در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری سراسری به معنای لغو پذیرش در رشته قبلی می باشد.

آیا تکمیل ظرفیت دکتری سراسری ۹۸ حذف شده است ؟

تکمیل ظرفیت دکتری برای داوطلبان دکتری از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا بسیاری از داوطلبان حتی با وجود کسب رتبه و تراز عالی بنا به دلایلی از جمله به دست نیاوردن نمره لازم در مرحله مصاحبه ، موفق به پذیرش نهایی نمی شوند و تنها امیدشان به برگزاری تکمیل ظرفیت است تا شانس خود را مجددا امتحان نمایند.

تا سال ۹۶ روند پذیرش در آزمون دکتری بدین صورت بود که اگر داوطلبی در مرحله اولیه اعلام نتایج پذیرفته نمی شد ، می توانست برای بار دوم شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت امتحان نماید ولی از سال گذشته (۹۷) ، بنابر اطلاعیه ای که سازمان سنجش منتشر کرد ، هیچ یک از دانشگاه های پذیرنده دانشجو در مقطع دکتری مجاز به اجرای طرح تکمیل ظرفیت نخواهند بود. بنابراین طبق این مصوبه ، اگر دانشگاه های روزانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی ، نوبت دوم و پردیس خودگردان و … در رشته های دارای ظرفیت خود دانشجو جذب کنند ، وزارت علوم با آنها برخورد خواهد کرد.

البته حذف تکمیل ظرفیت دکتری برای سال ۹۸ همچنان در هاله ای از ابهام می باشد زیرا این مصوبه برای سال ۹۷ می باشد و در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری سال ۹۷ به طور دقیق درج شده است که احتمال تغییر این مصوبه وجود دارد ، ولی با این حال بهتر است داوطلبانی که در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود پذیرفته نشده اند ، خود را برای آزمون دکتری سال بعد آماده نمایند.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸

چنانچه تکمیل ظرفیت دکتری در سال ۹۸ برگزار شود داوطلبان باید دارای شرایطی باشند که در ادامه مطلب ذکر خواهیم کرد. لازم به ذکر است که شرایط ذکر ذکر شده در بند زیر ، مربوط به سال ۹۶ است زیرا از سال ۹۷ به بعد تکمیل ظرفیت نداشته ایم!

  • متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت باید در آزمون ثبت نام کرده باشد و در روز برگزاری آزمون نیز حضور داشته باشد.
  • داوطلبان باید در کارنامه دارای نمره کل مثبت باشند.
  • پذیرفته شدگان نهایی نیز در صورت تمایل و عدم رضایت از رشته قبولی خود ، می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند ولی درصورت پذیرش در رشته های مرحله تکمیل ظرفیت ، رشته قبولی قبلی آن ها باطل خواهد شد.
  • کلیه داوطلبان باید حداکثر تا پایان بهمن ماه مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نمایند.

داوطلبانی که پذیرای شرایط فوق می باشند ، می توانند از نیمه دوم مهر ماه برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. در سال ۹۶ هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۱۵ کدرشته محل بوده است که این رشته ها باید متناسب با رشته امتحانی باشد. لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان از ترم بهمن ماه وارد دانشگاه خواهند شد.

منظور از رشته پیشنهادی برای مقطع دکتری چیست ؟

پس از حذف تکمیل ظرفیت دکتری سراسری از سال گذشته این سوال برای داوطلبان ایجاد می شود که ظرفیت خالی موجود در دانشگاه ها چگونه تکمیل خواهد شد؟ زیرا ممکن است برخی از داوطلبان هم در دانشگاه آزاد و هم در دانشگاه سراسری پذیرفته شوند و در نهایت یکی از آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند و یا ممکن است برخی از داوطلبان در رشته قبولی خود ثبت نام نهایی را انجام ندهند در این صورت ظرفیت بعضی رشته ها خالی باقی می ماند.

در این شرایط سازمان سنجش رشته های دارای ظرفیت خالی را تحت عنوان رشته پیشنهادی به داوطلبان واجد شرایط معرفی می کند و داوطلبان در صورت علاقمندی به آن رشته و دانشگاه می توانند با شرکت در مراحل مصاحبه دکتری و آزمون های عملی ، شانس خود را برای پذیرش امتحان نمایند. تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه 98 – 99 – نیمسال دوم

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸ – ۹۹ – نیمسال دوم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷
تماس از استـان تهران ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه ۹۸ – ۹۹ – نیمسال دوم اولین بار در ایران مشاوره. پدیدار شد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۸

زمان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۸ داوطلبان آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی …

۲ دیدگاه‌ها

  1. با سلام تکمیل ظرفیت دکتری ۹۸انشالله هستش.

  2. سلام
    رییس دانشگاه آزاد اسلامی تقاضا دارم تکمیل ظرفیت دکتری ۹۸ را برگزار کرده باز این همه راه تا تهران نیام که آنجا برای شما سخت خواهد شد.
    دوستدار شما قرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *