صفحه اصلی / ارشد وزارت بهداشت / انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از ۸ صبح الی ۲ بامداد از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران ۹۰۹۲۳۰۵۵۳۸
تماس از سایر استان ها ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸ – ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نماید. تمامی داوطلبانی که در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال ۹۸ شرکت کرده و کارنامه نتایج خود را دریافت نموده اند ، چنانچه موفق به کسب  حد نصاب علمی لازم شده اند می بایست با رعایت ضوابط و شرایط ، اقدام به ثبت کد رشته های مورد نظر خود نمایند.

همان طور که همه داوطلبان مستحضر هستند انتخاب رشته یکی از مهم ترین فرآیند آزمون به شمار می آید و وضعیت نهایی آن ها (پذیرش یا عدم پذیرش در کد رشته های انتخابی) به تراز علمی کسب شده و نحوه انتخاب رشته بستگی خواهد داشت. البته بدیهی است که برای انجام یک انتخاب رشته درست و مطمئن داوطلبان نیازمند آگاهی از تمامی شرایط انتخاب رشته ، زمان و نحوه انجام آن و موضوعات تاثیر گذار در آن هستند که ما به طور مفصل به شرح آن پرداخته ایم.

انتخاب رشته آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

با نتایج ارشد وزارت بهداشت ۹۸ ، مهلت ثبت کد رشته محل های مورد نظر داوطلبان آغاز خواهد شد. تمامی متقاضیانی که حد نصاب علمی لازم را کسب کرده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۹۸ در دوره های روزانه (عادی) ، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد شده اند می توانند از روز شنبه ۱۹ مرداد ماه لغایت ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۹۸ اقدام نمایند.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی فقط می توانند از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

اولین گام برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ ، آگاهی از تمامی رشته محل های ارائه شده ، شرایط دانشگاه های دولتی و شهریه پرداز و … می باشد که دستیابی به همه این اطلاعات از طریق دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۹۸ میسر می شود. برای این کار لینک دفترچه در کادر پایین قرار داده شده است که با کلیک بر روی آن می توانید آن را دریافت و مطالعه نمایید.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ 

متقاضیان باید بعد از آگاهی از مفاد دفترچه ، با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش و وارد کردن کد رهگیری خود ، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

آگاهی از نحوه ثبت کد رشته ها از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل در این قسمت تمامی نکات مهم در این باره را به اشتراک گذاشته ایم. بهتر است داوطلبان پیش از آن که وارد سامانه انتخاب رشته شوند ابتدا تمامی اولویت های خود را به ترتیب بر روی کاغذ ثبت کنند و بعد از آن که از انتخاب آن ها اطمینان داشتند به ثبت آن ها در سامانه بپردازند.

مهم ترین عنصر برای انتخاب رشته ، “علاقه” است که باید با توجه به آن به انتخاب رشته و دانشگاه پرداخت. افرادی که در دو گروه از آزمون ، شرکت کرده اند می توانند ترکیبی از رشته های مورد علاقه خود را ثبت نمایند. به دلیل آن که تحصیل در دوره های مجازی ، شهریه پرداز ، واحد های دانشگاه آزاد و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد از طریق پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد داوطلبان باید توجه لازم را نسبت به انتخاب این دانشگاه ها مبذول نمایند.

نکته قابل توجه این است که حداکثر تعداد انتخاب رشته ها بر اساس تعداد دانشگاه ها و مراکز پذیرنده همان رشته می باشد. برای مثال اگر در رشته اتاق عمل حداکثر ۸ دانشگاه جذب دانشجو داشته باشند (۷ رشته محل ظرفیت عادی و ۷ رشته محل دوره شهریه پرداز) ، متقاضی این رشته حداکثر مجاز به انتخاب ۱۴ رشته محل خواهد بود.

مراحل گام به گام انتخاب رشته 

ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir

انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” و سپس کلیک بر روی گزینه “ارشد” از منوی سمت راست سایت مذکور

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

کلیک بر روی عبارت ” انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها “

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

در این صفحه مجددا گزینه ” انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها ” را انتخاب نمایید. در این مرحله می بایست کد رهگیری خود را وارد کرده تا بتوانید نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر اقدام نمایید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
بعد از اطمینان از اولویت بندی و انتخاب خود ، به ترتیب از شماره یک ، اولین دانشگاه مورد نظر را وارد کرده و سپس تا آخر به همین ترتیب فرم را تکمیل نمایید.

در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید ، به آسانی می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن گزینه “ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

تذکر : تا زمانی که تمامی اولویت های خود را وارد نکرده اید از کلیک بر گزینه “ثبت نهایی” خودداری نمایید.

بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل و کلیک بر روی گزینه “ثبت نهایی” ، از فرم مربوطه پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که اولین گام در انتخاب رشته ، مطالعه دقیق و موشکافانه دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ می باشد. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ دو دسته اطلاعات وجود دارد. در بخش اول به ضوابط آزمون ، انواع دانشگاه های پذیرنده دانشجو ، روش گزینش دانشجو ، نحوه انتخاب رشته محل ها ، شرایط و ضوابط برخی از دانشگاه های پذیرنده دانشجو ، ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه ها و … پرداخته می شود. در بخش دوم نیز جدولی وجود دارد که در آن کد رشته محل ها ، جهت انتخاب داوطلبان قرار گرفته است. مرکز سنجش آموزش پزشکی حد نصاب تمامی رشته های موجود در دفترچه را مشخص کرده بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حد نصاب رشته محلی باشد مجاز به انتخاب آن رشته محل نیستید.

نکته ای که لازم است در این بخش به آن اشاره ای داشته باشیم این است که تغییر رشته ، انتقال و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ممنوع است ، بنابراین در انتخاب رشته محل ها نهایت دقت را داشته باشید. جهت انجام مشاوره تحصیلی انتخاب رشته و ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا با راهنمایی های مشاوران مرکز، بهترین انتخاب رشته را در این مقطع مهم و حساس داشته باشید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از ۸ صبح الی ۲ بامداد از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران ۹۰۹۲۳۰۵۵۳۸
تماس از سایر استان ها ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸ – ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اولین بار در ایران مشاوره. پدیدار شد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته زبان و ادبیات فارسی 98

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته زبان و ادبیات فارسی ۹۸

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته زبان و ادبیات فارسی ۹۸ یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *