صفحه اصلی / آزمون تیزهوشان دهم / اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۸

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷
تماس از استـان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۵۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هرساله آزمونی تحت عنوان آزمون تیزهوشان برای پایه نهم برگزار می گردد تا دانش آموزانی که دارای شرایط ثبت نام تیزهوشان می باشند ، با شرکت در این آزمون شانس خود را برای ورود مدارس تیزهوشان که یکی از مدارس برتر کشور می باشند ، امتحان نمایند.

در سال جاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم در روز ۳۰ خرداد ماه برگزار شد و پس از آن ، دانش آموزانی که در آزمون حضور داشته اند در پی اطلاع از زمان اعلام نتایج می باشند تا اگر پذیرفته نشده باشند ، برای ثبت نام در سایر مدارس اقدام نمایند. زمان اعلام نتایج تیزهوشان معمولا در مرداد ماه و از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان می باشد.

توجه داشته باشید که ، برای مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۸ – ۹۹

دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان شرکت کرده اند می توانند در اواخر مرداد ماه با مراحعه به سایت مربوطه ، کارنامه خود را دریافت نمایند. البته ممکن است که اعلام نتایج تیزهوشان با کمی تاخیر نیز همراه باشد ولی شما می توایند با عضویت در  کانال تلگرام تیزهوشان ، از زمان دقیق انتشار کارنامه ها مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 1. وارد شدن به سایت اعلام نتایج که همان سایت ثبت نام است به نشانی azmoon.medu.ir 
 2. وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادر پیش رو (کدملی و رمز عبور همگام)
 3. انتخاب نقش خود به عنوان دانش آموز و نام مدرسه خود در بخش عنوان سازمانی
 4. پس از وارد کردن اطلاعات ، کارنامه در پنل شخصی شما برایتان نمایش داده خواهد شد که می توانید با آن از وضعیت قبولی یا عدم  قبولی خود مطلع شوید.

صدور کارنامه دوم برای داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۸ – ۹۹

دانش آموزانی که براساس مندرجات کارنامه در یکی از اولویت های انتخابی خود قبول شده اند ، بایستی با مراجعه حضوری به مدرسه پذیرفته شده و ارائه مدارک لازم ثبت نام حضوری خود را نیز انجام دهند.

اما برای دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند ، حداکثر تا یک هفته پس از اعلام نتایج آژمون ، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی منتشر می شود که در این کارنامه تعداد پاسخ های درست و غلط ، نمره کسب شده در هر درس ، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد قبولی مشخص شده است

همزمان با صدور کارنامه برای داوطلبان پذیرفته نشده، لینک  اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۹۸ – ۹۹ فعال می شود و دانش آموزانی که نسبت به هر یک از بند های زیر، اعتراضی داشته باشند می توانند درخواست خود را مبنی بر اعتراض به نتایج تیزهوشان نهم ۹۸ – ۹۹ ، در سایت ثبت نمایند.

 1. وجود مغایرت در تعداد پاسخ های صحیح ، پاسخ های غلط و سوالات نزده با توجه به کارنامه خود و پاسخ نامه مرجع
 2. اشتباه در محاسبه تراز علمی آزمون
 3. نداشتن تطابق در اولویت های انتخابی درج شده بر روی کارنامه و اولویت های درج شده بر روی کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه
 4. اعمال نشدن شرایط مربوط به بند پذیرش دوقلو ها یا چند قلو ها
 5. سایر موارد

جزئیات مربوط به اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۸

 1. دانش آموزانی که پذیرفته نشده اند و نسبت به نتایج اعتراض دارند، فقط باید به سایت azmoon.medu.ir مراجعه نمایند و درخواست اعتراض فقط از طریق این سایت بررسی می شود.
 2. داوطلبان پذیرفته شده در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ، فقط در همان رشته ای که قبول شده اند مجاز به ادامه تحصیل هستند و اگر بر اساس ضوابط هدایت تحصیلی شرایط ادامه تحصیل در رشته پذیرفته شده را نداشته باشند ، پذیرش آن ها لغو می گردد.
 3. بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ، هیچ فهرست ذخیره ای در زمان اعلام نتایج تیزهوشان و نمونه دولتی ۹۸ – ۹۹ منتشر نمی شود.
 4. اگر پس از پذیرش در آزمون تیزهوشان و انجام ثبت نام حضوری ، قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید بایستی از نقل و انتقال تیزهوشان و نمونه دولتی دهم مطلع شوید و اگر دارای شرایط لازم بودید ، برای دریافت انتقالی اقدام نمایید.
 5. طبق بخشنامه منتشر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان در سال گذشته، آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه مربوط به دوقلو استفاده می کنند ، در صورتی که فقط یکی از آن ها در آزمون پذیرفته شود ، قبولی نفر دیگر به شرطی امکان پذیر است که حداقل ۸۰ درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضا را به دست آورد.

در سال ۹۷ نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم با چند هفته تاخیر اعلام شد و ممکن است در سال ۹۸ نیز این تاخیر وجود داشته باشد. همچنین در روزهای ابتدایی اعلام نتایج به دلیل آنکه تعداد دانش آموزانی که وارد سایت می شوند بسیار زیاد است ، ممکن است سامانه برای شما از دسترس خارج شود ، در این حالت می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکزمشاوره تحصیلی ایران مشاوره ، کارنامه خود را دریافت نمایید.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷
تماس از استـان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۵۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم اولین بار در ایران مشاوره. پدیدار شد.


منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *