صفحه اصلی / آگهی / استخدام سازمان آتش نشانی مرکزی در سال ۹۸

استخدام سازمان آتش نشانی مرکزی در سال ۹۸

استخدام سازمان آتش نشانی مرکزی

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۸ – صدور مجوز استخدام ۹۵ نیروی آتش نشان در اراک

به کارگیری ۹۵ آتش نشان در اراکبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛با توجه به دستور وزارت کشور به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مبنی بر جذب ۴ هزار نیروی انسانی در سازمان‌های آتش‌نشانی کشور، سهم استان مرکزی ۱۳۰ نفر برای جذب و استخدام نیرو است.

مسعود آقازیارتی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک، در این خصوص گفت: سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک درخواست جذب و استخدام ۱۰۰ نیروی انسانی داشته است که در اواخر فروردین ماه این اجازه از سوی وزارت کشور صادر شد.

آقا زیارتی افزود:در تلاش هستیم تا از این تعداد سهمیه‌ای که به استان مرکزی تعلق گرفته است، تعدادی را به شهر‌های کوچک استان تخصیص دهیم. با توجه به این موضوع سهم کلانشهر اراک ۹۵ نیروی انسانی است که با نهایی شدن مجوزات لازم و ابلاغ این سهمیه از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استانداری مرکزی پروسه جذب و استخدام انجام خواهد گرفت.

وی بیان کرد: پروسه ثبت‌نام، انجام آزمون از طریق سازمان سنجش و یا جهاد دانشگاهی استان مرکزی انجام خواهد گرفت که پس از آن مرحله تست ورزش و مصاحبه انجام می‌گیرد و با احتساب امتیازات استخدام و جذب نیرو صورت می‌پذیرد که با احتساب برگزاری دوره‌های آموزشی حدود ۶ ماه این پروسه زمانبر است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک در خصوص روند جذب اظهار کرد: به نظر می‌رسد که تا اواخر تیرماه و یا اواسط مردادماه روند جذب انجام و سپس برای برگزاری دوره‌های آموزشی برنامه‌ریزی می‌شود که نهایتا در نیمه دوم سال این تعداد نیرو وارد کار‌های عملیاتی خواهند شد.

وی در خصوص تامین وسایل و تجهیزات مورد نیاز سازمان با جذب نیرو‌های جدید بیان کرد: مسلما تامین و تجهیز آتش‌نشانان شهر اراک توسط شهرداری و با در نظر گرفتن بودجه لازم انجام می‌گیرد، اما با توجه به اینکه قیمت تجهیزات و وسایل مورد نیاز همچون ست تنفسی، تجهیزات حفاظت فردی و لباس عملیات تقریبا روزانه افزایش می‌یابد، به نظر می‌رسد اعتباری بین ۵ تا ۶ میلیارد تومان برای تجهیز آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک نیاز است.

گفتنی است در حال حاضر سازمان آتش نشانی ۱۸۰ نیروی ستادی و عملیاتی دارد که مشغول به خدمت رسانی هستند.

خبر ۲۲ فروردین ۹۸ – صدور مجوز به کارگیری ۱۰۰ نیروی آتش نشان در اراک

وزارت کشور مجوز استخدام ۱۰۰ نیروی آتش نشان را صادر کرد.

صدور مجوز به کارگیری ۱۰۰ نیروی آتش نشان در اراکبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛حمید رضا خانمحمدی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک از صدور مجوز به کار گیری ۱۰۰ نیروی آتش نشان از سوی وزارت کشور خبر داد و گفت:خوشبختانه پس از پیگیری‌های مستمر، مجوز استخدام صد نفر نیروی آتش نشان از سوی وزارت کشور صادر شد که دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون و مراحل قانونی آن طی روز‌های آینده اعلام می‌شود.

خانمحمدی افزود:طرحی نیز ارائه شده است که طی آن سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک به عنوان پیشانی مدیریت بحران معرفی می‌شود. این طرح در صورت تصویب و تایید از سوی شورای اسلامی کلانشهر اراک اجرایی میشود که در راستای کمک به وضعیت معیشت این قشر فداکار، افزایش حقوق جداگانه‌ای خارج از مصوب هیات دولت برای ایشان منظور گردد.

این در حالی است که آقازاده استاندار مرکزی در جریان بازدید از آتش نشانی اراک به مناسبت سالگرد حادثه پلاسکو و شهادت ۱۶ نفر از آتش نشانان کشور در این حادثه در تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۷ گفت:در حال حاضر با کمبود شدید نیرو در آتش نشانی اراک مواجه هستیم که با صدور مجوز از وزارت کشور صد نفر در این دستگاه خدمت رسان جذب خواهند شد.

 


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

استخدام ویزیتور جهت شرکت پخش آراز تجارت فرداد مشهد

استخدام شرکت پخش آراز تجارت فرداد مشهد شرکت آراز تجارت فرداد (نماینده انحصاری یونیلیور) واقع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *