صفحه اصلی / استخدام 97 / استخدام سازمان آتش نشانی تهران در سال ۹۸

استخدام سازمان آتش نشانی تهران در سال ۹۸

استخدام سازمان آتش نشانی تهران

خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۸ – اعلام زمان نتایج آزمون استخدامی آتش‌نشان‌ها

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت به احتمال زیاد نتیجه نهایی آزمون استخدامی آتش‌نشان‌ها هفته جاری اعلام می‌شود.

جلال ملکی در گفت‌وگو با پانا درباره اعلام نتیجه آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی اظهار کرد: آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی در دو بخش علمی و ورزشی برگزار شده است. بخش آزمون علمی از سوی سازمان سنجش برگزار شد و بخش ورزشی نیز از سوی سازمان تربیت بدنی انجام شد که نتایج از سوی این دو سازمان به ما اعلام شده است و پس از پالایش نتایج و معدل‌گیری، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تصریح کرد: قرار است طی هفته جاری نتیجه نهایی آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی اعلام شود و در این مرحله شهرداری به آتش‌نشانی مجوز استخدام ۲۰۰ آتش نشان را داده است و این تعداد پذیرش می‌شود.

گفتنی است، ثبت نام از متقاضیان در این دوره از آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در بهمن ماه ۹۷ انجام شده است.

 منبع : خبرگزاری پانا

خبر ۱۷ بهمن ۹۷ – آزمون استخدامی آتش نشانی تهران تا ۲۸ بهمن ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از سایت شهرداری تهران، حسین پرندوش با اشاره به برگزاری آزمون برگزاری استخدامی آتش نشان‌ها که آغاز شده است، گفت: «بر اساس مجوزی که شهرداری تهران به سازمان آتش نشانی داده است این آزمون اغاز شده و در این مرحله شهرداری به آتش نشانی مجوز استخدام ۲۰۰ آتش نشان را داده است.»وی با اشاره به روند برگزاری آزمون استخدامی افزود: «در مرحله اول ازمون، آتش نشانی تهران مجوز جذب برای ۲۰۰ نفر را در روزنامه کثیرالانتشار همشهری اعلام کرد که در این فراخوان هشت هزار و ۵۰۰ نفر داوطلب در سامانه ثبت نام و اقدام به واریز وجه کردند.»
پرندوش با بیان اینکه این آزمون در دو مرحله استعداد تحصیلی و نیم رخ شخصیتی تا به امروز برگزار شده است اظهار کرد: «از پانزدهم ماه گذشته تا ۲۸ ماه جاری روزانه از ۳۰۰ نفر ازمون گرفته می‌شود. در برگزاری این آزمون فدراسیون دو ومیدانی جمهوری اسلامی در ورزشگاه آفتاب انقلاب آتش نشانی را همراهی می‌کند.»

مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با تاکید بر این نکته که آزمون عملی در پنج مرحله برگزاری می‌شود گفت: «در ابتدا مدارک داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و سپس مجوز آن‌ها برای شرکت در آزمون صادر خواهد شد.»

وی ادامه داد: «پس از پایان این مرحله نمره‌های کسب شده از آزمون علمی با نمره‌های آزمون عملی جمع و در نهایت افرادی که دارای توان علمی و بدنی باشند می‌توانند به استخدام سازمان آتش نشانی در بیایند. البته پیش از این سه برابر ظرفیت نام افراد اعلام خواهد شد و پس از انجام آخرین مصاحبه تخصصی منتخبین مشخص می‌شوند.»

پرندوش با بیان اینکه این روند تا پایان اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت تصریح کرد: «ادامه روند مصاحبه‌های تخصصی پس از تعطیلات سال جدید آغاز خواهد شد.»
معاون منابع انسانی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به شرایط سنی و تحصیلی افرادی که اجازه شرکت در این آزمون را داشتند گفت: «در سنوات گذشته افرادی که زیر ۲۵ سال سن داشتند می‌توانستند در آزمون شرکت کنند، اما در استخدام تازه، افراد در بازه سنی زیر ۲۷ سال و مدرک دیپلم به بالا اجازه شرکت در آزمون را دارند.»

 منبع : خبرگزاری صداوسیما

خبر ۴ دی ۹۷ -برگزاری آزمون عملی-ورزشی داوطلبان استخدام در سازمان آتش‌نشانی تهران 

آزمون ورزشی و آمادگی جسمانی برای داوطلبان استخدام در بخش عملیات سازمان آتش نشانی تهران به مدت ۴۵ روز کاری دراین سازمان برگزارمی شود.
به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، حسین پرندوش مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی تهران با ابراز این مطلب افزود: این آزمون از روز شنبه ۱۵ دی ماه آغاز شده است که تا ۲۸ بهمن امسال ادامه خواهد یافت.
وی گفت: برای استخدام در بخش عملیات این سازمان، پس از فراخوانی که از طریق روزنامه همشهری و سایت ۱۲۵ آتش نشانی ارائه شد، بیش از ۸۵۰۰ نفر ثبت نام کردند که در مرحله نخست، آزمون علمی توسط سازمان سنجش کشور برای این داوطلبان طی یک روز در ۴ حوزه امتحانی(دانشگاه های “امیرکبیر”، “تهران”، “علوم اجتماعی و تربیت بدنی” و “شهید رجایی”) برگزار شد.
مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به انجام مرحله دوم استخدام که به صورت عملی ورزشی برگزار می شود، اظهار داشت: شرکت کنندگان زیر نظر کارشناسان و مربیان فدراسیون دو و میدانی کشور در این آزمون در پنج مرحله مختلف شامل؛ دوی ۴ در ۹ متر، بارفیکس، دراز ونشست، برداشتن وزنه ۳۰ کیلویی و همچنین دوی استقامت ۵۴۰ متر در محل مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی با اعلام این که روزانه ۳۰۰ نفر از داوطلبان را برای شرکت در این آزمون از بین داوطلبان فراخوان داده ایم، اضافه کرد: برای انجام این آزمون ورزشی به طور میانگین هر روز بین ۲۴۰ تا ۲۵۰ نفر از داوطلبان حضور می یابند که از میان این افراد با توجه به نقص مدارکی که دارند تقریبا ۲۰۰ تا ۲۱۰ نفر به صورت روزانه آزمون می دهند. به سایرین هم بر اساس نواقص در مدارکشان فرصت داده می می شود که در روزهای آینده در این مجموعه ورزشی حضور پیدا کرده و در آزمون شرکت کنند.
حسین پرندوش در پاسخ به این سوال که چه زمانی نتایج نهایی قبول شدگان این آزمون ها اعلام خواهد شد، گفت: ما سعی می کنیم نتایج را در اواخر امسال از طریق سایت ۱۲۵ آتش نشانی تهران اعلام کنیم.
وی در مورد فرصت اعتراض داوطلبان ابراز داشت: با توجه به اینکه آزمون علمی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آزمون عملی ورزشی نیز با همکاری و توسط فدراسیون دو و میدانی ایران انجام می گیرد، می توانیم اعلام کنیم یکی از سالم ترین آزمون های استاندارد در سطح کشور را برگزار کرده ایم چرا که مراکز برگزار کننده این آزمون ها جزو به نام ترین و معتبرترین نهادها هستند و صحت آزمون ها بسیار بالا است بنابراین اعتراض ها بسیار محدود خواهند بود.
وی ادامه داد: نمی توانم بگویم که زمانی برای پاسخگویی به اعتراض ها در نظر نمی گیریم قطعا حق داوطلبان است که اگر اعتراض داشته باشند به ما مراجعه کنند و ما باید پاسخگوی آنان باشیم. این زمان محدود و قطعاً کوتاه است.
وی در پایان در خصوص نفرات برگزیده در این آزمون ها اظهار داشت: با توجه به مجوز شهرداری تهران به این سازمان برای جذب نیروی جدید آتش نشان، در این دوره ۱۸۰ نفر نیروی عملیاتی جذب این سازمان خواهند شد.
مهدی قربانعلی کارشناس هسته گزینش سازمان آتش نشانی تهران نیز در مورد مراحل بعد از قبولی داوطلبان، گفت: از قبول شدگان آزمون های علمی و عملی، تست سلامت جسمانی اخذ می شود تا افراد سالم جذب سازمان شوند و همچنین پس از تائید سلامت آنان، واحد گزینش سازمان تحقیقات و بررسی های لازم را انجام خواهند داد تا کسانی که صلاحیت لازم را دارا هستند به این سازمان معرفی شوند.

منبع : سازمان آتش نشانی تهران

خبر ۲۳ دی ۹۷ – ۱۸۰ آتش‌نشان به ایستگاه‌ها اضافه می‌شوند

مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی گفت: ۱۸۰ نفر به عنوان آتش نشان جذب سازمان آتش نشانی خواهند شد و بر اساس نیاز ایستگاه‌ها افراد در سطح تهران تقسیم می‌شوند.

حسین پرندوش مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، درباره آزمون استخدانی آتش نشانی گفت: بر اساس مجوزی که شهرداری تهران برای استخدام نیروهای عملیاتی آتش نشان داده است ما اقدام به فراخوان جذب افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و زیر ۲۷ سال کردیم .

وی ادامه داد: دراین فراخوان تعداد ۱۵۰۰ نفر در سایتی که اعلام شده بود درخواست ثبت نام کردند که یک مرحله آزمون علمی این افراد توسط سازمان سنجش کشور انجام شده است و از ۱۵ دی ماه نیز روزانه ۳۰۰ نیرو آزمون های عملی خود را انجام می دهند.

پرندوش با بیان اینکه آزمون های عملی داوطلبین با کمک و همکاری فداراسیون دومیدانی برگزار می شود تصریح کرد: از این تعداد افراد ۱۸۰ نفر به عنوان آتش نشان جذب سازمان آتش نشانی خواهند شد و بر اساس نیاز ایستگاه ها افراد در سطح تهران تقسیم می شوند.

وی عنوان کرد: هر زمانی که شهرداری تهران به ما اجازه دهد فراخوان جذب نیرو را خواهیم داد .

خبر ۱۰ دی ۹۷  – دریافت کارت آزمون عملی استخدام سازمان آتش‌ نشانی تهران

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام سازمان آتش نشانی تهران به اطلاع می رسانیم،کارت ورود به آزمون عملی از تاریخ دوشنبه ۹۷/۱۰/۱۰ در سایت قابل دریافت است

 برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۶ آذر ۹۷ – دریافت کارت آزمون استخدام سازمان آتش‌ نشانی تهران

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام سازمان آتش نشانی تهران به اطلاع می رسانیم،لینک دریافت کارت آزمون فعال گردید.

آزمون صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۸ در شهر تهران برگزار می‌شود

 برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۳ آذر ۹۷ – طلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره‌ تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تهران

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۷ می‌رساند که آزمون مذکور صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۸ در شهر تهران برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
الف‌ – نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون
کارت‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ از روز سه شنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۶ برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به پایگاه اطلاع رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، کد ملی، سال تولد و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.
‌ ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:
۱- با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۵ ، ۶ ،۷ و ۸ (شامل نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه، کد ملی، دین و مذهب )کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۸/۹/۹۷ منحصراً به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.Sanjesh.org قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.
۲- چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می باشد و یا چنانچه عکس روی کارت وی دارای اشکالاتی از جمله، فاقد مهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می باشد ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴ ×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه‌ی رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد.
ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر داوطلب بر اساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام که توسط خود داوطلب تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است.
تذکر: داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی سایت قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.
ج – آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون
نماینده مسوول رفع نقص در روز چهارشنبه ۹۷/۰۹/۰۷ صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ در باجه‌ی رفع نقص (به شرح آدرس ذیل) مستقر خواهد شد. برای اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس توضیحات بند «ب» ملزم به مراجعه به نماینده مسوول رفع نقص کارت می‌گردند، آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون به شرح ذیل می‌باشد:
تهران: میدان فردوسی، خیابان انقلاب، مابین خیابان استاد نجات اللهی و سپهبد قرنی، بن بست شاهرود، دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره
د‍ ـ تذکرهای‌ مهم‌ :
۱- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.
۲- فرآیند برگزاری آزمون از ساعت‌ ۸:۳۰ (هشت و سی دقیقه‌) صبح روز پنجشنبه ۹۷/۰۹/۰۸ آغاز می‌گردد.
۳- در ورودی ِحوزه های امتحانی راس‌ ساعت‌ ۸:۰۰ (هشت) بسته خواهد شد لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.
۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.
۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، پیجر، ساعت هوشمند، دستبند همشمند، انگشتر هوشمند ،تلفن همراه، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری رفتار خواهد شد.
۶- مخدوش نمودن و پاره نمودن اوراق امتحانی، تعلل در ارائه مدارک امتحانی ماهیتاً از مصادیق تخلّف و تقلّب محسوب می‌گردد و با داوطلبان متخلف برابر با قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری رسیدگی و برخورد خواهد شد.

خبر ۲۱ مهر ۹۷ – استخدام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح شهر تهران از میان افراد واجد شرایط از طریق آزمون های ورزشی، علمی شامل: ریاضی – شیمی – اطلاعات دینی – ادبیات و زبان فارسی – انگلیسی – هوش و کتاب آموزش آتش نشان داوطلب(مراجعه به سایت سازمان) – تست شخصیت – مصاحبه تخصصی، معاینات جسمانی و طی مراحل گزینش داوطلب “مرد” بر اساس شرایط ذیل استخدام می نماید:

الف) شرایط عمومی:
۱-تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
۲-دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم.
۳-عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری(سوء سابقه) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
۴-دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۷ سال(متولدین ۱۳۷۰.۰۱.۰۱ لغایت ۱۳۷۸.۱۲.۲۹)
۵-دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه عمومی به استثناء معافیت پزشکی.
۶- برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی و آمادگی جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر برابر گواهی صادره از مراجع ذیصلاح و مورد نظر سازمان.

ب) شرایط اختصاصی:
۱- دارا بودن حداقل ۱۷۰ سانتیمتر قد.
۲- دارا بودن شرایط بومی در شهر تهران(حداقل پنج سال سابقه سکونت دائم در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ) پنج سال آخر سکونت تا کنون.
۳- فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان ۲۵% به بالا و آزادگان و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند(با ارائه اصل معرفی نامه معتبر).

ج) مفاد آزمون:
* آزمون ورزشی: بارفیکس، دو ۹×۴ متر، دو ۵۴۰ متر، درازنشست، تکرار بالای سر بردن وزنه ۳۰ کیلویی.
* آزمون علمی در سطح مقطع دیپلم: ریاضی(ضریب ۲) – شیمی(ضریب ۲) – اطلاعات دینی(ضریب ۱) – زبان وادبیات فارسی(ضریب ۱) – انگلیسی(ضریب ۱) -کتاب آموزش آتش نشان داوطلب (ضریب ۲) – هوش(ضریب ۲).

د) مدارک مورد نیاز در زمان حضور در آزمون ورزشی:
۱-اصل شناسنامه عکسدار.
۲-اصل مدرک تحصیلی.
۳-اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
۴- اصل کارت ملی.
۵-یک قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ جدید.
۶-همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران و مراکز مورد تائید جهت فرزندان شاهد و ایثارگران.
۷-همراه داشتن اصل معرفی نامه از وزارت ورزش و جوانان جهت قهرمانان ملی در کلیه رشته های ورزشی.

ه) نحوه ثبت نام:
ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۷.۰۷.۲۴ بمدت ۱۰ روز بصورت اینترنتی، از طریق درگاه اینترنتی fireman.tehran.ir می باشد.
لطفا شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید.
۱-عدم شرکت در هریک از بخش های آزمون(عملی – علمی – مصاحبه تخصصی – گزینش – معاینات پزشکی) به منزله انصراف از تقاضا تلقی می گردد.
۲-داوطلبین به هنگام مراجعه جهت انجام آزمون ورزشی می بایست اصل مدارک در بند “د” را به همراه داشته باشند.
۳-کلیه هزینه های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین می باشد که در مرکز معاینات نیروی انتظامی توسط داوطلب می بایست پرداخت گردد.

چنانچه در حین مراحل استخدام و پس از آن ثابت شود که هر گونه مدارک ارائه شده و یا اظهارات داوطلب خلاف واقع می باشد، از ادامه مراحل استخدام جلوگیری بعمل خواهد آمد.

“پذیرفته شدگان نهایی پس از طی دوره آموزش ویژه آتش نشانی که شامل: اطفاء، امداد و نجات می باشد، به صورت قراردادی به استخدام سازمان در می آیند.”

خبر ۱۷ مهر ۹۷ – آتش‌نشانی تهران استخدام می‌کند

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اقدام به جذب نیرو می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران از بین جوانان متعهد و توانمند برای شغل آتش‌نشان استخدام می‌کند.

اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت‌نام در آگهی روز ۲۱ مهر روزنامه همشهری همچنین در سایت آتش‌نشانی تهران به نشانی www.۱۲۵.ir منتشر می‌شود.

خبر ۹ مهر ۹۷ – ضرورت به کارگیری نیروهای جدید درسازمان آتش نشانی اسلامشهر

یوسف منطقی گفت: جذب نیروهای جوان و فعال عملیاتی برای سازمان آتش نشانی اسلامشهر، یک نیاز حیاتی و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسلامشهر، یوسف منطقی مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری اسلامشهر، در مراسم تجلیل از آتش نشانان نمونه که به همت مجموعه گردشگری عمارت مجد و با حضور جمعی از مسوولین وخانواده‌های آتش‌نشانان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی اسلاشهر نیازمند جذب نیروهای جدید و کارآمد است.

منطقی افزود: با توجه به اینکه شهر اسلامشهر رو به توسعه و رشد است و تعداد پرسنل و نیروهای جان برکف و ایثارگر آتش نشان جوابگوی مجموعه شهر نیست و در حال حاضر نیروهای عملیاتی در شیفت‌های اضافه مشغول فعالیت هستند، جذب نیروهای جدید امری ضروری و نیاز حیاتی مجموعه است.

مدیرعامل آتش نشانی اسلامشهر، تصریح کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر اسلامشهر انتظار و درخواست داریم تا جهت جذب ۶۰ آتش نشان که مجوز جذب آن، طی دستورالعمل خاصی از سوی وزارت کشور هم صادرشده و لایحه‌ای که به شورا ارائه شده است، هرچه سریعتر پیگیری و به تصویب برسانند.

وی با قدردانی از همراهی خانواده‌های آتش نشان‌ها با عزیزان خود، تاکید کرد: باید قدر و منزلت آتش نشان‌ها را که با جان فشانی و ایثار در مواقع بحرانی و اتفاقات فارغ از هر جناح بازی و نگرش سیاسی به مدد و یاری مصدومین و کسانی که درشعله‌های بی‌رحم حریق گرفتار شده‌اند، می‌شتابند را دانست و حداقل امکانات رفاهی را برای این عزیزان و خانواده‌هایشان فراهم سازیم، نه اینکه با کاغذ بازی‌های اداری شان و منزلت آنها را زیر سوال ببریم.

منطقی خطاب به رئیس شورای شهر اسلامشهر، خاطرنشان کرد: تا پایان دوره عمر شورای پنجم بالغ بر ۴۸ نفر از ۱۰۰نیروی آتش نشان شهر اسلامشهر بازنشسته می‌شوند که این یک چالش و بحران بسیار بزرگی پیش روی سازمان آتش نشانی است که باید هر چه سریع‌تر نیروی جایگزینی برای این عزیزان به‌کارگیری شود

در ادامه این مراسم ایوب اعلائی رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر، با تبریک روز آتش نشان و قدردانی از مجاهدت‌های این عزیزان، اظهار کرد: آتش نشان قهرمانی است که در صحنه حریق در یک لحظه با اقدام به موقع، با جسارت و دقت خود، به سرعت وارد شعله‌های آتش می‌شود و با به خطر انداختن جان خود، گرفتاری را نجات می‌دهد.

اعلائی با بیان اینکه ما افتخار می‌کنیم خادم خانواده آتش نشان‌ها هستیم، بیان کرد: اکثریت اعضای شورای شهر بارها موافقت خود را با تصویب لایحه مذکور اعلام کرده‌اند، اما متاسفانه تعداد اندکی از اعضا در یکی از کمیسیون‌های تخصصی شورا، با بندهایی از لایحه مخالفت داشته‌اند که امیدواریم هرچه سریع‌تر با رفع ابهامات و ایرادت، این لایحه در صحن علنی شورا مطرح و به تصویب اکثریت اعضای شورای شهر برسد.

اعلائی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری همه اعضای شورای شهر و مساعدت شهردار اسلامشهر و افزایش نیروی انسانی و تجهیزات مربوطه در این سازمان خدمات‌رسان و حیاتی برای شهر، شاهد رشد و شکوفایی سازمان آتش نشانی اسلامشهر باشیم.

در پایان این مراسم که به مناسبت گرامیداشت روز آتش نشان از سوی مجموعه گردشگری و تفریحی مجد در محل ایمن مجموعه برگزارشد، از تعدادی آتش نشان نمونه و برتر تجلیل به‌عمل آمد.

استخدام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران سال ۹۳

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح شهرتهران از میان افراد واجد شرایط و از طریق آزمون‌های ورزشی، علمی، معاینات جسمانی، مصاحبه تخصصی و طی مراحل گزینش، به تعداد ۴۰۰ نفر داوطلب «مرد» با مقطع تحصیلی دیپلم و بالاتر را براساس شرایط ذیل استخدام می‌نماید.

 برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

پذیرفته شدگان نهایی پس از طی دوره آموزش ویژه آتش نشانی، حریق، حوادث و امداد و نجات بطور آزمایشی استخدام و پس از گذراندن دوره آزمایشی در صورت رضایت از عملکرد آنها به استخدام رسمی سازمان پذیرفته می شوند.
الف) شرایط عمومی :
۱- تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
۲- دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم در کلیه رشته ها و مدارک تحصیلی بالاتر از دیپلم در رشته‌های آتش نشانی، فنی و مهندسی و مدیریت.
دارندگان مدارک تحصیلی مورد نیاز مرتبط با امور سازمان به شرح فوق از فوق‌العاده امتیاز علاوه بر امتیاز مکسوبه در آزمون‌ها برخودار خواهند شد.
۳- عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری(سوءسابقه) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
۴- دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال(متولدین ۱۳۶۹.۰۱.۰۱ به بعد)
۵- دارا بودن کارت پـایـان خـدمت یـا معافـیت نظام وظیـفه عمومی بـه اسـتثناء معافیت پزشکی.
۶- برخورداری از سلامت کامل روانی و آمادگی جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر برابر گواهی پزشک معتمد سازمان.(مرکز معاینات نیروی انتظامی)
ب) شرایط اختصاصی :
۱- دارا بودن حداقل ۱۷۰ سانتیمتر قد.
۲- دارا بودن حداقل پنج سال سابقه سکونت دائم در مناطق ۲۲گانه تهران بزرگ(پنج سال آخر سکونت تاکنون).
۳- فرزندان شهدا، مفقودین، جانبازان از کار افتاده کلی، پرسنل قراردادی شهرداری تهران و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می‌باشند.(با ارائه اصل معرفی‌نامه معتبر)
۴- فرزندان کارکنان بازنشسته آتش‌نشانی تهران(حداکثر یک فرزند) در شرایط مساوی مشروط به کسب امتیاز لازم و متناسب با شرایط اختصاصی از اولویت برخوردار می‌باشند.
ج) مفاد آزمون :
آزمون ورزشی: انعطاف پذیری، بارفیکس، دو ۹×۴ متر، دو ۵۴۰ متر، درازنشست و قدرت سرپنجه
آزمون علمی: معارف اسلامی- ادبیات و زبان فارسی- انگلیسی- آتش‌نشان داوطلب(مراجعه به سایت سازمان)- هوش و شخصیت(مقطع تحصیلی دیپلم)
د) مدارک مورد نیاز در زمان حضور درآزمون ورزشی :
۱- اصل شناسنامه عکس دار.
۲- اصل آخرین مدرک تحصیلی(دیپلم و یا بالاتر).
۳- اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
۴- اصل کارت ملی.
۵- یک قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ جدید.
۶- همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شاهد و ایثارگران.
۷- همراه داشتن اصل و تصویر حکم کارگزینی پرسنل بازنشسته سازمان و کارکنان قراردادی شهرداری تهران.
۸- همراه داشتن اصل معرفی نامه از وزارت ورزش و جوانان جهت قهرمانان ملی در کلیه رشته های ورزشی.
ه) نحوه ثبت نام :
مبلغ ۳۵۰.۰۰۰ ریال‌ جهت‌ ثبت‌ نام بصورت اینترنتی(از طریق‌سامانه ثبت‌نام) پرداخت می‌گردد.(مبالغ پرداختی به هیچ‌ وجه قابل استرداد نمی‌باشد).
زمان ثبت نام تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بصورت اینترنتی از طریق سایت www.۱۲۵.ir می‌باشد.
لطفاً شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید.
تذکرات:
۱- مراحل آزمون به ترتیب ابتدا آزمون عملی(ورزشی) و سپس آزمون علمی و تست سلامت جسمانی می‌باشد. داوطلبینی مجاز به حضور در مرحله دوم(حضور در آزمون علمی و دریافت کارت) می‌باشند که در مرحله اول(آزمون ورزشی) امتیاز لازم را کسب نموده باشند.
۲- داوطلبین به هنگام مراجعه جهت انجام آزمون ورزشی میباید اصل مدارک در بند «د» را به همراه داشته باشند.
۳- کلیه هزینه‌های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین می‌باشد که در مرکز
معاینات نیروی انتظامی توسط داوطلب می‌باید پرداخت شود.
چنانچه در حین مراحل استخدام و پس از آن ثابت شود که هر گونه مدارک ارائه شده و یا اظهارات داوطلب خلاف واقع میباشد، از ادامه مراحل استخدام جلوگیری بعمل خواهد آمد.

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

 برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

اخبار لحظه به لحظه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی

اخبار لحظه به لحظه آزمون های استخدامی مشترک فراگیر برای دریافت آگهی های استخدامی از طریق پیامک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *