صفحه اصلی / بازار > خبر بازار / از ترسناک‌ترین حوادث در پرواز تا نکات مهم برای سفر

از ترسناک‌ترین حوادث در پرواز تا نکات مهم برای سفر

سفر همیشه جذاب هست، اما حوادثی هم ممکن است در طول سفر اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سام سیر، اول از نکات مهم برای برنامه‌ریزی در سفر بدانید….

۱. انتخاب مقصد

شما قبل از هر کاری در اولین قدم بایستی مقصد خود را با توجه به علایق خود انتخاب کنید. بعد از تعیین کردن مقصد شما بایستی هزینه‌های مالی برای این سفر را تا حدودی برآورد کنید؛ مثلاً قیمت خرید بلیط هواپیما، هزینه هتل و… را با هم محاسبه کنید. بعد از مشخص کردن هزینه‌ها زمان سفر را تعیین کنید.

مسئله دیگری که برای رفتن به سفر وابسته به انتخاب مقصد است، زمان مسافرت است. چنانچه شما کارمند هستید و قرار است مثلاً به مدت دو هفته مرخصی بگیرید باید مقصدی را انتخاب کنید که زمانتان به هدر نرود. مثلاً شما در هنگام خرید بلیط هواپیما زمان رفت‌وبرگشت را مشخص کنید و در همان زمان بلیط خارجی یا داخلی تهیه کنید. سعی کنید مقاصدی را تعیین کنید که در دو هفته بتوانید مکان‌های دیدنی آنجا را ببینید. بنابراین در زمان انتخاب مقصد مدت‌زمان را نیز در نظر بگیرید.

اگر به‌صورت گروهی با دوستانتان یا خانواده اتان قرار است سفر کنید حتماً از آن‌ها در انتخاب مقصد مشورت بگیرید. مثلاً ممکن است دوست شما قصدش از سفر کردن فقط استراحت است اما قصد شما از سفر کردن دیدن مکان‌های جدید است. بنابراین به دنبال مقصدی باشید که هر دو سلیقه را در بردارد و برای هر دو آن‌ها لذت‌بخش است. بعد از اینکه در انتخاب مقصد با هم به تفاهم رسیدید اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.

از ترسناک‌ترین حوادث در پرواز تا نکات مهم برای سفر

۲. خرید بلیط هواپیما

نکته مهمی که در برنامه‌ریزی سفر وجود دارد محاسبه‌ی هزینه‌ها و میانگین بودجه است. زیرا در صورت انجام این کار شما کاملاً از سفر لذت می‌برید و نگران این نیستید که ممکن است پولی در جیبتان باقی نماند چون تمام هزینه‌ها را از قبل برآورد کرده‌اید.(شما حتی هزینه‌های خرید بلیط خارجی یا داخلی را نیز در هزینه‌ها محاسبه کنید)

بنابراین برای سفر کردن سعی کنید بلیط خارجی یا داخلی ارزان‌ قیمت تهیه کنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. اگر قرار است با ماشین خودتان سفر کنید باید بگویم نصف بودجه‌ی خود را باید صرف هزینه‌های ماشینتان کنید. علاوه بر صرف هزینه‌ی زیاد زمان را نیز بیشتر هدر داده‌اید و خستگی شما نیز چندین برابر می‌شود.

ترسناک‌ترین حوادثی که ممکن است در حین پرواز اتفاق بیفتد

چنانچه شخصی همیشه در حال سفر کردن باشد حتماً یک‌بار برایش اتفاق وحشتناک یا حتی جالب در پرواز خارجی یا داخلی رخ‌ داده است. اگر هم شخص اهل سفر با هواپیما نباشد حتماً به گوشش این اتفاق‌ها رسیده است. همه‌ی مسافران حتی آن‌هایی که همیشه در حال سفر با هواپیما هستند در حین پرواز دچار استرس و نگرانی می‌شوند حال فرض کنید که داستان ترسناکی در رابطه با هواپیما شنیده باشند یا حتی برای خودشان اتفاق افتاده باشد.

در این مطلب از زبان خلبان‌ها و مهمانداران در رابطه با برخی از این رویدادهای ترسناک می‌خواهیم سخن بگوییم.

اما برای مشاهده خطرناکترین پروازها به سایت سام سیر در لینک  پرواز خارجی کلیک کنید.

هواپیمای در حین سقوط

شغل من به مدت سه سال مهمانداری هواپیما بود و دلیل ادامه ندادن من به این شغل آخرین پرواز خارجی بود که هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. داستان از این‌ قرار بود که داخل هواپیما یک بیمار روانی بود که همان ابتدای شروع پرواز بلند شد و فریاد زد که این هواپیما سقوط می‌کند و همه‌ی ما می‌میریم. بعد از بلند شدن هواپیما، ما بیمار را به مکانی که از مسافران دور باشد منتقل کردیم تا مسافران دچار استرس نشوند.

بعد از گذشت مدتی هواپیما دچار توربلانس هوایی شد و وسایل مسافران به بیرون پرتاب شدند و همه شروع به جیغ زدن کردند و بعضی از مهمانداران از ترس نمی‌توانستند به مسافران کمک کنند و خودشان گریه می‌کردند.

زمانی که هواپیما وارد فرودگاه شد، سطح زمین فرودگاه یخ زده بود و هواپیما سر  می‌خورد و همه مجدداً شروع به جیغ زدن کردند و دوباره به همان اندازه به همه استرس وارد شد و همه گمان می‌کردیم که دیگر زنده بیرون نخواهیم  آمد. وقتی هواپیما متوقف شد همه از خوشحالی شروع به دست زدن برای خلبان کردند در همین حین نیروهای امنیتی وارد هواپیما شدند و آن بیمار روانی را دستگیر کردند. من نیز آن‌قدر ترسیده بودم که استعفا دادم.

از ترسناک‌ترین حوادث در پرواز تا نکات مهم برای سفر

خطر باز شدن در هواپیما

من در یک پرواز خارجی به‌عنوان مهماندار در یک هواپیما ۵۰ نفری بودم. زمانی که فقط ۴۰ دقیقه تا رسیدن به مقصد باقی‌ مانده  بود از کابین مسافران نشانگر قفل در هواپیما هشدار می‌داد که در قفل نشده است. من خیلی دچار استرس شدم و همه‌ی مسافران را مجبور کردم از جای خود بلند نشوند و کمربند خود را محکم ببند، حتی اجازه دستشویی رفتن را نداشتند، زیرا نمی‌خواستم با باز شدن درب مسافری به بیرون پرتاب شود.

توجه داشته باشید که در همه‌ی پروازها این اتفاق نمی‌افتد پس با خیال راحت بلیط داخلی یا خارجی تهیه کنید.

به خواب رفتن خلبان در وسط پرواز

شغل من خلبانی بود و الان مدتی است که بازنشسته شدم. در یکی از پروازهای خود که به‌ تنهایی خلبان آن بودم در حین اینکه از منظره لذت می‌بردم ناگهان به خواب رفتم وقتی بلند شدم آن‌قدر ترسیدم که فورا همه‌چیز را چک کردم تا  از مسیر خارج نشده باشم. در آخر وقتی ساعت را چک کردم متوجه شدم که من فقط ۵ دقیقه به خواب‌رفته بودم ولی همین زمان نیز ممکن بود مشکل‌ساز شود.

توجه داشته باشید که در همه‌ی پروازها این اتفاقات نمی‌افتد پس با خیال راحت بلیط داخلی یا خارجی تهیه کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

همراه اول تندیس زرین «جایزه ملی مدیریت مالی ایران» را دریافت کرد

همراه اول تندیس زرین «جایزه ملی مدیریت مالی ایران» را دریافت کرد

همراه اول برای سومین سال متوالی برنده تندیس زرین «جایزه ملی مدیریت مالی ایران» شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *